VJ SPARKY (TELE-ECHO)

Od początku swojej kariery artystycznej Michał Lipka przykładał wielką wagę do oprawy wizualnej tworzonych przez siebie eventów. Już w latach 90. podczas koncertów zespołu Primitivo puszczał przez siebie zaprojektowane wizualizacje oraz tworzył dekoracje. Później, równolegle z karierą DJa rozwija swoje działania wizualne będąc VJem w klubach Piekarnia, Organza, Paprotka. Działania te kontynuuje do tej pory, koncentrując się na analogowych rzutnikach slajdów. Od 2020 roku VJska działalność Sparkiego odbywa się pod pseudonimem TELE-ECHO

Kapitan Sparky w swoim wizualnym wcieleniu „TELE-ECHO” tworzy projekcje wizualne używając analogowych rzutników slajdów. Korzysta do tego celu z sześciu rzutników Kodak Carousel. Slajdy są monochromatyczną abstrakcją. Zmieniają się w regularnych odstępach czasu tworzą wzory na ścianach zmieniając klimat pomieszczenia.

ANALOG SLIDE SHOW

VIDEO VISUALISATION

Wizualizacje z Polskich Kronik filmowych przygotowane do puszczania podczas imprez Soul Service promujących kompilację „Kroniki Filmowe – Polish Library Music”

Wizualizacje przygotowane do promocji na imprezach klubowych kompilacji Soul Service „Strange Weekend”

Wizualizacje VJ Sparkiego są teledyskiem do utworu Primitivo „Matka noc” i stanowią czołówkę do filmu dokumentalnego o zespole Primitivo. (możesz go tu obejrzeć)
https://youtu.be/NA4GKs8htQE

KOMERCYJNE WIZUALIZACJE

Cpt. Sparky zrealizował też wiele wizualizacji na komercyjne eventy m.in. dla, Red Hat, Toyota, Platforma Obywatelska, Henkel, Schwarzkopf, Fa, Syoss, Color Mask, Got2b, Wyborowa, Smirnoff, Hennessy, Ecco, Canal +, Stołeczna Estrada, Machina, Procter & Gamble, Novartis.

ANIMATIONS

Kapitan Sparky zajmuje się również profesjonalnymi komercyjnymi animacjami, które realizuje w programie After Effects. Poniżej parę przykładów:

FILMMAKEING

Kręcenie filmów to pasja Sparkiego, którą stara się rozwijać od wczesnej młodości. Już w podstawówce kręcił pierwsze swoje prace na kamerze analogowej Meopta Admira 8. W 1999 roku Michał Lipka wraz z Bartoszem Weberem stworzyli cykl 8 krótkich filmików komediowych „Sparkolacje”. Emitowane one były w programie „MdM Mann do Materny” w TVP1. Styl estetyczny, w którym Michał czuje się najlepiej to czarne komedie o psychodelicznym zabarwieniu.

Film dokumentalny o zespole Primitivo zrealizowany w 2017 roku.

Pierwsza część mini serialu „Sparkolacje” zrealizowana dla MdM Manna i Materny w 1999 roku.

Reklama youtubowa sklepu ze śmiesznymi kostiumami PartyBox.

Reklama youtubowa sklepu ze śmiesznymi kostiumami PartyBox.

Selected Music Videos